Revščina je v Sloveniji postala velika težava

Slovenija

Prejšnji teden je Slovenijo pretresla zgodba o celjskih otrocih, ki jim je pri kosilu zapiskala kartica, če računi niso bili plačani. Šola je tak sistem imela že leta, ogorčenje javnosti pa je vodstvo prisililo v to, da ga umakne, piše v Financah Rok Pikon.

Ogorčenost je bila upravičena, račune bi morali plačati starši - staršem bi moralo piskati, ne otrokom. Čeprav otrokom zdaj ne piska več, težava ostaja - in to so neplačani računi. Starši morajo plačati šoli, da ta plača hrano dobaviteljem.

A kaj, če starši ne morejo plačati kosila otrokom? Zato imamo socialno državo. Če to, da bi imeli vsi otroci hrano, ni ena izmed prioritet socialne države, potem je bolje, da se socialne države sploh ne gremo in ljudem pustimo denar, ki ga država izpuli prek davkov.

Da bi vsem otrokom vsak dan plačali kosilo, bi potrebovali nekaj več kot 90 milijonov evrov. To bi bil za Slovenijo visok strošek, ker država nima denarja. Ali je prav, da 25-letnemu študentu, ki ima svoj avto, subvencioniramo kosilo v tajski restavraciji, kamor sicer hodijo ljudje na poslovna kosila? Je prav, da poslancem omogočimo kosila po manj kot štiri evre?

Revščina je v Sloveniji postala velika težava

Revščina je v Sloveniji postala velika težava, s katero se veliko ljudi ukvarja tudi prostovoljno. Ljudje v civilnih iniciativah zbirajo hrano in denar za revne, imamo program botrstva, kjer ljudje in podjetja pomagajo revnim. To je vredno vsake pohvale in tudi kaže, da so ljudje pripravljeni pomagati. To bi morali početi poslanci v parlamentu.

Ko smo poslance vprašali, kaj bodo naredili, da rešijo vprašanje lačnih otrok, smo dobili medle odgovore. Spoštovana vlada, v upravljanje vam vsako leto dajemo okoli osem milijard evrov. Porabite devet milijard in ob tem so nekateri otroci še vedno lačni. Se vam zdi, da delate dobro, sprašuje komentator.

Deli novico:

Mah... |  10 .03. 2014 ob  21: 33
Ne bom sodil, kdo ne plačuje kosil, ampak zdi se mi, da so družine z majhnimi prihodki oproščene plačila kosil in malic (ali pa so subvencionirana). Neplačniki so tisti, ki namerno ne plačujejo kosila, ker vejo, da bodo (bomo) poštenjaki poravnali še za njih !!! Prav tako je s plačilom vrtcev....
@otrok, |  10 .03. 2014 ob  12: 34
tvoj komentar je na nivoju možganov enoceličarja, zamudil si priložnost, da bi "molčal."
kopercan |  10 .03. 2014 ob  11: 42
Ja zastonj kalamare se dobi morda 1x na leto in se to pride samo nekaj 100 ali 1000 ljudi, da bi pa otrokom dajali vsak dan zastonj hrano je pa ze problem. V bistvu je zelo poceni dati ljudem zastonj hrano in si tako pridobiti priljubljenost, ker za nekaj 1.000€ pridobis ogromno glasov.
otrok |  10 .03. 2014 ob  11: 40
-3
Ce starsi ne placajo kosila jim pac kosilo ne pripada. Saj zaenkrat ni se noben otrok ni umrl od lakote, saj pojedo ze doma kosilo ali karkoli, saj je ceneje kot jesti kosilo v soli. Ce nimas denarja za jesti v restavraciji jes pac doma, cene pa lahko gres krasti v trgovino, toda ocitno ni se take lakote, da bi ljudje in otroci kradli.
Pravica |  10 .03. 2014 ob  11: 14
Vsak ima temeljno pravico na to, da je koristen v družbi. Socializem je pravica imeti delo. Ko v državi vlada red, je sramota biti reven. Ko v državi vlada kaos, je sramota biti bogat. V Sloveniji vlada kaos. Če, dobiva socialno pomoč nekdo, ki je zdrav in sposoben za delo, je to zloraba socializma.....Če vladar ne zna najt dela vsem delo sposobnim, je slab gospodar.
da ki ja... |  10 .03. 2014 ob  10: 42
Ima se može se.....nema se glumi se ....
sveti jurij |  10 .03. 2014 ob  10: 33
Vedno se najde denar za sponzorstva nogometnik klubom, denar za nepotrene fontane, dvigala ki te popeljejo 10 metrov visoko, 300 meterske razgledne stolpe, kalamare pred volitvami,...