SUVERENA PREDSTAVA: Koprčani so vodili od prve do zadnje minute!

Koper

Rokometaši Kopra so v 12. krogu lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico z 32:26 (17:12).

SUVERENA predstava fantje! ???????????? #ZmagujemoSkupaj Radio Capris

Posted by RD Koper on Saturday, December 9, 2023

Koprčani so se po šesti zmagi po številu točk izenačili s poraženci včerajšnje medsebojne tekme iz Ivančne Gorice, oboji so trdno zasidrani na sredini razpredelnice.

Primorci so vodili od prve do zadnje minute. Hitro so povedli z 11:6, njihova najvišja prednost v prvem polčasu pa je znašala šest golov (16:10).

V drugi polovici tekme so oplemenitili svojo prednost, po vodstvu z osmimi goli na sredini drugega polčasa (27:19) pa je bilo vsem jasno, da bo zmagala ostala na Obali.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Benjamin Bekrić in Dani Zugan. Oba sta dosegla po šest golov. Benjamin Cirar in Marko Marojević sta pri gostih dosegla po pet zadetkov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila Ljubljano.

* Dvorana Bonfika, gledalcev 200, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 3, Konjevič 2, Bekrić 6, Moljk, Beganović, Muminović, Groff, Zugan 6, Sanabor, Makuc 6, Kete 5, Breznikar 4, Bratkovič.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 5, Justin 2, Tekavčič 1, Stopar, Kutnar 1, Pirnat 2, Grum 3, Marojević 5 (1), Sašek, Bradač, Korošec 1, Kompare, Košir 2, Vidmar 4.
* Sedemmetrovke: Koper /, Sviš Ivančna Gorica 1 (1).
* Izključitve: Koper 10, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.