PO MUČNEM ČAKANJU NA RAZPLET: Španska zmaga slovenskim rokometašem zagotovila olimpijsko vozovnico (FOTO)

Slovenija

Španski rokometaši so na zadnji tekmi olimpijskih kvalifikacij v Granollersu danes premagali Brazilijo z 28:26 (14:14) in se kot zmagovalci turnirja uvrstili na olimpijske igre v Parizu. Olimpijska vozovnica pa je s tem pripadla tudi Sloveniji, ki bo četrtič nastopila na olimpijskem turnirju.

Španci so v petek visoko z 32:22 premagali Slovenijo. To je za četo Uroša Zormana pomenilo, da jo današnji zmagi proti Bahrajnu navkljub čaka mučno čakanje na razplet zadnjega dvoboja turnirja.

Slovenija je za napredovanje kot druga na turnirju potrebovala zmago ali remi Španije oziroma izjemno visoko zmago Brazilije. Domačini pa se kot favoriti niso izneverili polni dvorani navijačev, pa tudi Slovencem ne, na poti do sicer precej tesne zmage proti fizično čvrstim tekmecem.

Po 30 minutah Slovenija proti Bahrajnu v zanesljivem vodstvu s 17:12.???????????? #miSlovenci #TeamSlovenia #RoadtoParis2024

Objavil/a Rokometna zveza Slovenije / Handball Federation of Slovenia dne Nedelja, 17. marec 2024

Odločilna gola so dosegli v predzadnji minuti. Prvi strelec domače vrste je bil Ferran Sole, pomembno delo v španskih vratih pa je opravil Rodrigo Corrales.

V dvorani se je tako lahko začelo slavje domačinov in tudi slovenske reprezentance, ki je proti koncu tekme v polni zasedbi prišla v dvorano in pospremila zaključek tekme s tribune.