NAPETO DO KONCA: Koprčani iz Ljubljane prinesli zmago

Koper

Rokometaši LL Grosista Slovana so v 17. krogu lige NLB izgubili proti Kopru z 21:25 (11:11).

Koprčani so po borbeni predstavi na Kodeljevem upravičili vlogo favorita. Dvoboj so odločili z nekoliko boljšo igro v zadnjih desetih minutah. Koper je vpisal deseto zmago sezone, Slovan, ki ga vodi Boris Denić, pa je doživel 12. poraz.

Ljubljančani so odločno začeli in hitro povedli s 5:2, toda v nadaljevanju so se Primorci vrnili v igro tudi po zaslugi vratarja Marina Đurice (skupaj je imel 13 obramb). Ekipi sta tako večji del polčasa bili enakovreden boj, tudi na glavni odmor sta šli povsem poravnani.

ZMAGAAA! S prestolnice se vračamo z novima dvema točkama! Ekipa RD LL Grosist Slovan je padla z 25:21 ???????????? #ZmagujemoSkupaj ????: Vid Ponikvar Zavarovalnica Sava Luka Koper

Posted by RD Koper on Saturday, February 24, 2024

V 36. minuti je Andraž Makuc s sedmih metrov Kopru priigral prvo vodstvo po tistem z 1:0 z začetka tekme. Ekipi je zgolj zadetek ločil še v 50. minuti. Tehtnico pa sta na koprsko stran nagnila zadetka Kleja Sanaborja in Bora Breznikarja v 52. minuti, saj sta ta pomenila vodstvo z 20:17. Ko so se domači spet povsem približali, pa je v 58. in 59. minuti zaporedna gola dosegel Dani Zugan za 24:20. To pa je bil dovolj velik naskok za zmago.

Kenan Pajt je bil s šestimi goli najboljši strelec Slovana, Makuc je za Koper dosegel devet, Zugan pa sedem zadetkov.

Slovan bo v 18. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Jeruzalemu Ormožu, Koper pa bo dan pozneje gostil Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 158, sodnika: Lah in Sok.
* Slovan: Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Pajt 6 (4), Stojnić 1, Pipp 4, Kovačevič, Mlivić 2, Lipovac, Perić 3, Pirc, Budja 3, Nenadić 1, Kovačič 1.
* Koper: Đurica, Morato, Poklar, Konjevič, Bekrić, Moljk 1, Beganović, Stojanović 2 (2), Zugan 7, Sanabor 1, Nadarevič 1, Makuc 9 (3), Kete 1, Breznikar 3, Bratkovič.
* Sedemmetrovke: Slovan 5 (4), Koper 7 (5).
* Izključitve: Slovan 8, Koper 10 minut.