Mladi nogometaši so imeli turnir

Po nekaj letih se je v Izoli odvijal 4. Mednarodni nogometni turnir kategorije U-10 (otroci letnika 2002 in mlajši). Organizatorjem je pomagalo tudi vreme, ki je bilo idealno za igro, pomladnih 22 stopinj s končno prekrasnim soncem. Prijavljenih je bilo 15 ekip iz celotne Slovenije (ekipe iz Štajerske, Gorenjske, Dolenjske, Ljubljanske regije, Goriške in Obale) ter ekipa iz sosednje Hrvaške.

Pestre in zanimive igre so se igrale na 4 igriščih, po 2 na »umetni« površini in 2 na travnati površini. Dopoldanski del je pomenil skupinsko igranje 6 tekem, vsak z vsakim, v finalni del so se uvrstila prvouvrščena moštva, drugouvrščene ekipe so se borile za 5.8. mesto, tretjeuvrščene za 9.12. mesto in ostale za 13.16. mesto.

Voljo do nogometa so pokazali vsi mladi nogometaši, ob pomembnosti udeležbe je bil prisoten tudi kanček tekmovalnosti. Spremljali smo nekaj izjemnih iger, kjer so otroci pokazali izjemen tempo igre, dobre zamisli podaje in preigravanj ter nekaj izjemnih golov. Kot je pri nogometu pogosto, ne zmaga vedno najboljši, prisotna je tudi sreča ali večja želja. Najpomembnejša je bila zabava otrok in uživanje v igranju nogometa.

Izola z dvema ekipama

Organizator MNK Izola je na turnirju imela dva udeleženca in sicer ekipo Izola A (letnik 2002) in Izola B (letnik 2003), od ostalih Obalnih klubov so nastopili še nogometaši iz Pirana in Kopra. Finalne tekme so bile dinamične in napete, želja po igranju nogometa neizmerna in temu primeren tempo igre. Vsi finalisti so pokazali veliko nogometnega znanja, tako da so odločale malenkosti; obe finalni tekmi, za 1. mesto in 3. mesto, so odločili kazenski streli. V finalu so bili nogometaši NK Ilirija nekoliko spretnejši in premagali NK Domžale A, v malem finalu so bili od igralcev NK Pobrežje uspešnejši igralci NK Krka, ki so tako osvojili 3. mesto. Izolskima ekipama tokrat ni bila usojena boljša uvrstitev, saj je Izola A osvojila 5. mesto (edini usodni poraz so jim prizadejali NK Pobrežje), medtem ko je mlajša ekipa Izola B, ki je v skupinskem delu igrala s kasnejšimi zmagovalci, osvojila 16. mesto. Veselje do igranja nogometa je močnejše od kratkotrajnega razočaranja, zato obe ekipi že pridno vadita in nabirata nova znanja.

Uspeli turnir je dobra popotnica za prihodnost, za razvoj nogometa v Izoli. Verjeti je, da bo naslednje leto sledila ponovitev.