HUD BOJ, A KOPRČANI VSEENO PORAŽENI: Velenjčanom grozili do zadnjega zvoka sirene (FOTO)

Koper

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu lige NLB premagali Koper s 27:26 (17:11).

Velenjčani so po hudem boju dosegli peto zmago in zadržali mesto na vrhu razpredelnice, Koprčani po četrtem porazu ostajajo v drugem delu lestvice. Rokometaši iz Šaleške doline, ki so pred dnevi na domačem igrišču zanesljivo premagali švicarski Winterthur na uvodni tekmi skupinskega dela evropske lige s 34:26, so odločno začeli obračun proti Primorcem.

Že po enajstih minutah so povedli s 7:3, lepo zalogo v golih pa zanesljivo držali v svojih rokah in prvi polčas zaključili s šestimi goli prednosti (17:11).

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so sprva nadzorovali goste, po vodstvu s 24:18 pa so močno popustili. Njihovo "ležernost" so Primorci izkoristili in se jim najprej približali na dva gola (22:14, 23:25, 24:26), v 55. minuti pa po zadetku Bora Breznikarja na gol (25:26).

Gostiteljem so nato grozili do zadnjega zvoka sirene, v sami končnici imeli priložnost za izenačenje na 27:27, strel Andraža Makuca pa ni našel poti do velenjskega gola. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Enej Slatinek Jovičič, v v gostujoči pa Bor Breznikar. Oba sta dosegla po šest golov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Dobovo, koprska pa Škofljico.

* Rdeča dvorana, gledalcev 320, sodnika: Pukšič in Satler.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović 1, Haseljić 3, Pipp 2, Pajt 1, Velić 1, Maričić 2, Drobež, Sokolič 4 (1), Šiško 5, Slatinek Jovičič 6, Mlivić 1, Predović 1, Hriberšek.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 1, Konjevič 1, Bekrić 4, Moljk 2, Beganović, Ikanović, Stojanović, Groff, Zugan 4, Makuc 5 (1), Kete 2, Breznikar 6, Bratkovič 1 (1).
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Koper 7 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Koper 12 minut.