ČESTITKE ZA ZLATO TINO Z VSEH STRANI: Z njimi pohitel tudi državni vrh (VIDEO)

Slovenija

Slovenija se je uvrstila med dobitnice kolajn na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. Kolajno najžlahtnejšega sijaja je priborila judoistka, Celjanka Tina Trstenjak, ki je v kategoriji do 63 kilogramov v finalu z iponom premagala Francozinjo Clarisse Agbegnenou ter Sloveniji priborila dvajseto medaljo na poletnih olimpijskih igrah. Prek Twitterja čestitala tudi predsednik in premier.

V zadnjem boju je 25-letna Celjanka še enkrat dokazala, zakaj je številka ena v svoji kategoriji. Ko dobi pod sebe nasprotnico, se v dvajsetih sekundah nobena ne more rešiti iz uničujočega objema, kar je izkusila tudi Clarissa Agbegnenou, svetovna prvakinja iz leta 2014. Po minuti je Trstenjakova močni nasprotnici "podelila" juko, kar ji je dalo zagon za novo akcijo, po kateri je Francozinja obležala povsem nemočna. Fantastičen ipon, prvič ta dan nasmeh na obrazu izjemne Tine Trstenjak in trenutki za slovensko športno zgodovino ...

Evropska in svetovna prvakinja je blestela tudi v polfinalu, v katerem je premagala Brazilko Mariano Silvo. Hitro je bilo jasno, da je po premoru (prva dva boja sta bili dopoldne) še bolj nabrušena in osredotočena. Po slabi minuti je z juko povedla 1:0. Sledilo je nekaj nevarnih napadov 10 cm višje Brazilke, toda finiš je bil spet v znamenju slovenske bojevnice, ki je Silvo dobila v primež in jo kot obnemoglega pudlja prilepila na tatami. Arena Carioca 2 je utihnila.

Dišalo je še po enem slovenskem odličju. Slovenski kanuist Benjamin Savšek je bil na olimpijskih brzicah Deodoro na dobri poti, a so po dveh dotikih vratc sanje o kolajni splavale po vodi. Pristal je na šestem mestu.

Rokometaši so v drugem krogu skupine B premagali ekipo Brazilije z 31:28 (16:13). Z drugo zmago so se zelo približali uvrstitvi v četrtfinale.

Jadralec Vasilij Žbogar je odlično začel olimpijske boje v Riu. V uvodnih dveh plovih je zasedel tretje in prvo mesto ter je skupno na vrhu. Anja Klinar je na 200 metrov delfin v polfinalu zasedla 15. mesto.

tina je tina |  10 .08. 2016 ob  09: 57
Borila se je kot levinja. Bravo Tina!!!!!!
Porkaloca |  10 .08. 2016 ob  09: 25