Avstralski gasilci so danes s pomočjo dežja le ukrotili ogromen požar v avstralski zvezni državi Novi Južni Wales, ki so mu zaradi razsežnosti nadeli kar naziv megapožar. Manjše območje sicer še gori, a so obeti, da jim ga bo uspelo pogasiti, dobri, je ocenil vodja gasilcev v Novem Južnem Walesu Shane Fitzsimmons.
V AVSTRALIJI UKROTILI MEGAPOŽAR: Bil je štirikrat večji od New Yorka!
Kronika
Požari na območju gore Gospers severozahodno od Sydneyja so goreli skoraj tri mesece. Prejšnji teden so se združili v en sam velikanski požar, ki je bil po površini štirikrat večji od ameriškega mesta New York. Skupaj je po navedbah oblasti zgorelo 800.000 hektarov površine, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Meteorologi so poleg tega prinesli dobre novice tudi za druge požare, ki divjajo v Novem južnem Walesu. Območju se v naslednjih dneh obeta dež. Zapadlo bi lahko celo okoli 50 litrov dežja na kvadratni meter, kar bi lahko prineslo precejšnje olajšanje tudi za sušo.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
BEG 19-LETNIKA ČEZ MEJO: Ignoriral modre luči in sireno novogoriških policistov
N.J.
-
danes ob 17:48
V KOPRSKI GOSTILNI PRIŠLO DO NAPADA: Gosta sta si za tarčo izbrala natakarico in kuharja
N.J.
-
danes ob 15:26
Zadnje iz goriške
Novo iz Slovenije
SLOVENCI DO DRUGE ZMAGE NA SP: Kljub neprepričljivem začetku so zlomili odpor tekmecev (FOTO)
N.J.
-
18.1.2025 ob 19:43
SLOVENSKI SKAKALCI PRVIČ V SEZONI NA STOPNIČKAH: Anže Lanišek s 144 metri dosegel daljavo tekme!
N.J.
-
18.1.2025 ob 18:33
FACEBOOK PREPLAVILE OBJAVE O ARETACIJI GOLOBA: Tako zadevo pojasnjujejo na Ukomu
N.J.
-
18.1.2025 ob 10:14