Kangler pravnomočno obsojen

Kronika

Obsodba nekdanjega mariborskega župana Franca Kanglerja na sedem mesecev zapora v primeru dodelitve stanovanja vedeževalki Karin Ježovita je po poročanju medijev pravnomočna. Višje sodišče v Mariboru naj bi namreč potrdilo odločitev okrajnega sodnika, da je Kangler storil kaznivo dejanje sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje.

Sodba je po navedbah spletne strani časnikov Večer in Delo pravnomočna tudi za Karin Ježovita, ki je bila obsojena na pet mesecev pogojne zaporne kazni in 5000 evrov denarne kazni.

Na višjem sodišču v Mariboru so za STA pojasnili, da je pritožbeno sodišče v omenjeni zadevi že odločilo in pisni odpravek sodne odločbe poslalo sodišču prve stopnje. "Ker odločba pritožbenega sodišča ni bila ustno razglašena, vam glede na veljavno zakonodajo tudi ne moremo podati obvestila o tem, kakšna je bila odločitev sodišča. To je mogoče namreč šele po vročitvi sodne odločbe strankam," so dodali.

Okrajno sodišče v Mariboru je sodbo v primeru Ježovita izreklo maja lani. Sodnik Boštjan Polegek je skoraj v celoti sledil predlogu tožilca Borisa Marčiča, ki je za Kanglerja zahteval prav sedem mesecev zaporne kazni, medtem ko je za Ježovito predlagal mesec več pogojnega zapora. Sodnik, ki je menil, da so bile obtožbe nedvomno dokazane, se je strinjal tudi s tožilčevo oceno, da gre zaradi dejstva, da je Kangler ravnal koruptivno kot župan, za posebej zavrženo ravnanje.

Nekdanji mariborski župan je skupaj s svojim zagovornikom Markom Bošnjakom takoj po izreku sodbe maja lani napovedal pritožbo, ob tem pa dodal, da gre očitno za politično obsodbo ter da je prvi župan v Evropi, ki je bil obsojen za nekaj, kar je zgolj predlagal.

Sporna dodelitev službenega stanovanja

Tožilstvo je Kanglerju, Ježoviti in direktorici Javnega medobčinskega stanovanjskega sklada Maribor Tanji Vindiš Furman očitalo kazniva dejanja sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje, zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic ter ponarejanja listin. Obtožnica se je nanašala na sporno dodelitev službenega stanovanja Ježoviti, ki ga je ta prejela kot članica sveta invalidov, kamor pa je bila imenovana šele dan po objavi razpisa za dodelitev treh stanovanj. Zoper Tanjo Vindiš Furman so bile kasneje obtožbe umaknjene.

Čeprav se kazenske ovadbe zoper Kanglerja, ki so ga z županskega mesta konec leta 2012 predčasno odnesli protesti zaradi postavitve radarjev v mestu, vrstijo in jih je doslej že več kot deset, je na sodišču epilog zaenkrat dočakal le ta primer z vedeževalkinim stanovanjem.

Deli novico:

Čudno |  27 .02. 2014 ob  15: 44
Na osnovi te sodbe, bi morali zapreti polovico direktorjev, ki so kot uradne osebe vplivale naq dodelitev stanovanj, služb, delovnih mest tistim, ki niso imeli pogojev, neizplačilo nagrad pa bi jih morali ali izplačilo .nagrad pajih nebi smeli.
Torej takole: Ne se več tožiti s firmo. Zberite dokaze in izvedite preko policije ovadbo.
Zakon:
258 člen KZ1 ki pravi: “Uradna oseba, ki zavestno krši predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta”.
Če hočete tega, ki vam dela krivico spraviti v zapor naredite prijavo- ovadbo. Sodišče mu ne bo avtomatsko ko dobite tožbo določiloo kazen. Zato po dobljeni sodbi naredite prijavo- ovadbo - dokazilo je tudi sodba.
Kukulele |  27 .02. 2014 ob  15: 31
Koncno padajo sodbe! Zdaj pa se v zapor z njim, prokleti pokvarjenci