ZMAGA V ŽEPU KOPRA: V gosteh premagali Slovenj Gradec (VIDEO)

Koper

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so v 20. krogu lige NLB doma izgubili proti Kopru s 23:28 (12:14).

Pred dvobojem so imeli Korošci šest zmag v državnem prvenstvu, Koprčani eno več, oba pa sta zbrali po en remi. Primorci so imeli tako le dve točki prednosti pred tokratnimi gostitelji, ki so bili na lestvici le pred Mariborom in Izolo.

Že prvi polčas je pripadel gostom, ki so drugi del začeli z dvema goloma prednosti. Prednost so si priigrali s štirimi zaporednimi zadetki po 11. minuti, ko so povedli z 8:5. Domači so v drugem delu znižali na 13:15, potem pa v štirih minutah znova prejeli štiri zadetke v seriji in gostje so se znova odlepili na 19:13.

Prenos 20. krog 1. NLB rokometne lige med RK Slovenj Gradec 2011 in RD Koper

Posted by Rokometni klub Slovenj Gradec 2011 on Friday, February 28, 2020

Deset minut pred koncem je Aleksandar Glendža, s petimi goli prvi mož v napadu Slovenj Gradca, ponovno domače pripeljal na dva gola zaostanka (21:23), a sta do konca nato koprsko mrežo zatresla le še Rok Cvetko in Uroš Štumpfl, ki je postavil končni izid, gostje pa so bili v zadnjih desetih minutah uspešni petkrat. V gostujoči ekipi je bil Tilen Sokolič z osmi goli prvi strelec srečanja.

Že v sredo je Trimo v Trebnjem odpravil Gorenje Velenje s 30:25. Preostale tekem kroga bodo v soboto in nedeljo. Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v petek, 6. marca, gostovala v Celju pri Pivovarni Laško, vodilni ekipi lige, Koprčani bodo dan pozneje gostili trebanjski Trimo.

* Športna dvorana, gledalcev 70, sodnika: Marko in Matjaž Pirc.
* Slovenj Gradec: Ošlovnik, Abramović, Cvetko 3 (2), Lampret, Grobelnik 2, Glendža 5, Ošlak, Bulović 3, Milenković, Banfro, An. Jankovski, Pajt 4, Kresnik, Šiljeg, Tajnik 3, Lesjak 1, Štumpfl 2, Al. Jankovski, Soldo.
* Koper: Štavar, Postogna, Dobaj, Dolenc, Žagar 4, Avsec, Krečič 6 (2), Konjević, Postogna, Moljk 3, Smolnik, Sokolič 8, Guček, Marić 1, Makuc 3, Stopar, Breznikar 3.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 2 (2), Koper 2 (2).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10, Koper 4 minute.