PRVA ZMAGA V NOVI SEZONI: Koprčani premagali Triglav

Koper

Košarkarji Kopra Primorske so v 3. krogu 1. SKL premagali ECE Triglav s 77:70 (16:10, 36:38, 56:60).

Košarkarji Kopra Primorske so prišli do prve zmage v novi sezoni, novinci v prvoligaški druščini pa bodo morali na svoji prvi točki še počakati. Junaka domače zmage sta bila 20-letni slovenski reprezentant Jurij Macura z 20 točkami in 18-letni Rok Nemanič, ki je v odločilnih trenutkih ohranil mirno roko s črte prostih metov.

Jurij Macura je v prvi četrtini dosegel polovico točk Kopra Primorske (16:10), ki je bila tedaj v prednosti, Andrej Stavrov (18 točk), Rade Rodič (14 točk, 10 skokov), Lovro Urbiha (11) ter Grega Kuralt (10) pa so pobudo prevzeli v nadaljevanju in ECE Triglav držali v ospredju vse do zadnje četrtine.

‼️ ZMAGAAAAAA ‼️ Tigri so si v domači Areni Bonifika priborili prvo zmago v sezoni ???????????? #DejmoTigri #KoperPrimorska #GoTigers #Faith #Believe

Posted by KK Koper Primorska on Wednesday, October 7, 2020

Tedaj so varovanci domačega stratega Andreja Žaklja naredili delni izid 7:0 in prišli do prednosti 65:62, ki je z eno kratko izjemo niso izpustili iz rok. Rok Nemanič je zadel dva prosta meta za 71:68 minuto in pol pred koncem, nato še dva 13 sekund pred zaključkom za 75:70, končni izid tekme pa je z zabijanjem postavil Jurij Macura (met 10:17, 8 skokov).

Koper Primorska bo tekmo 4. kroga igrala naknadno, saj jo je morala Krka prestaviti zaradi desetdnevne karantene, ECE Triglav pa bo 17. oktobra gostil Hopse Polzelo.

* Dvorana Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Špendl(Maribor), Lapanović (Novo mesto), Rener (Koper).
* Koper Primorska: Durnik 3 (1:3), Rojc 11 (5:6), Kastrati 17 (4:6), Hrabar 2, Macura 20 (0:1), Nemanič 10 (8:8), Vončina 14.
* ECE Triglav: Praljak 6, Ožegovič 7 (5:6), Kuralt 10 (1:2), Stavrov 18 (9:10), Rodič 14 (3:5), Urbiha 11 (1:1), Smrekar 4.
* Prosti meti: Koper Primorska 18:24, ECE Triglav 19:24.
* Met za tri točke: Koper Primorska 5:20 (Kastrati 3, Vončina 2), ECE Triglav 7:29 (Rodič 3, Praljak 2, Kuralt, Stavrov).
* Osebne napake: Koper Primorska 22, ECE Triglav 24.
* Pet osebnih: Smrekar (36.).