PA SAJ NI NORMALEN! Luka Dončić se je ogrel s trojko s sredine igrišča (VIDEO)

Svet

Košarkarji Dallasa so v severnoameriški ligi NBA dosegli novo zmago. Na gostovanju v Memphisu so se Luka Dončić in druščina veselili zmage s 138:121. Vnovič je bil najučinkovitejši igralec tekme prav Dončić s 24 koši, a tudi 14 skoki, osmimi asistencami in dvema ukradenima žogama.

Memphis je prvo četrtino še dobil s 34:31, nato pa so se razigrali Teksačani, ki so predvsem v drugem in tretjem delu odločili tekmo v svoj prid. V zadnjem delu je zato na klopi obsedel tudi Dončić, saj ga ekipa ni več potrebovala in prav tukaj gre iskati razlog, da Ljubljančan ni dosegel še petega trojnega dvojčka v sezoni.

"Potrebovali smo zmago in to je vse, kar šteje. To je bila odlična tekma. Po domačem porazu proti Knicksom smo potrebovali zmago in to nam je prinesel ekipni trud," je dejal Dončić, ki je iz igre metal 9:16.

Osem igralcev Dallasa je v Memphisu doseglo dvomestno število košev. Kar 20 jih je k zmagi dodal Tim Hardaway Jr., Justin Jackson 17 in Seth Curry 16. Zaradi poškodbe tokrat ni zaigral Latvijec Kristaps Porzingis.

"Imamo veliko košarkarjev, ki lahko vsak večer prispevajo svoj delež. Mislim, da se je to danes tudi pokazalo. Če tekmo začneš, če ne igraš ali igraš le nekaj minut, moraš na igrišču upravičiti svoje minute in dati vse od sebe," je po koncu tekme razmišljal Jackson.

Na drugi strani je 23 točk za ekipo iz Tennesseeja, ki je izgubila tretjič zaporedoma, dosegel Jaren Jackson Jr., velja pa dodati, da je Memphis igral brez prvega strelca sezone Jaja Moranta.

Dallas je dosegel že šesto zmago v sezoni. Zdaj ga čaka prost večer in selitev v Boston. Šest zmag pa ima tudi Miami z Goranom Dragićem, ki ga naslednja tekma čaka v noči na sredo, ko bo na Floridi gostoval Detroit.