KOPRČANI ŠESTO TEKMO ZAPOVRSTJO BREZ ZMAGE: Celjani na Bonifiki pokazali več konkretnosti (VIDEO)

Koper

Nogometaši Kopra so v 26. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:1 (0:0).

* Stadion Bonifika, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Brezar.
* Strelec: 0:1 Ikwuemesi (86.).
* Koper: Golubović, Koderman (od 62. Šimčak), Bilić, Mittendorfer, Palčič, Correia, Vešner Tičić (od 71. Benedičič), Kotnik (od 62. Krajinović), Ochieng (od 46. Fanimo), Edomwonyi, Nkada (od 42. Požeg Vancaš).
* Celje: Obradović, Štefulj, Zec, Nemanič, Karničnik, Vrbanec, Kouter (od 88. Zabukovnik), Popović, Matko, Bizjak, Bajde (od 81. Ikwuemesi).
* Rumeni kartoni: Edomwonyi; Nemanič, Vrbanec.
* Rdeči karton: /.

Celjani so na Bonifiki dobili pomembno tekmo v boju za evropska mesta. Na obračunu, v katerem so v drugem polčasu izbranci Romana Pilipčuka pokazali več konkretnosti, je bil mož odločitve Charles Ikwuemesi, ki je tako po dveh zaporednih porazih Celjanom le priigral novo zmago. Koper pa je še šesto tekmo zapovrstjo ostal brez zmage in ostaja na šestem mestu. Celje se je s 44 točkami izenačilo z drugouvrščenim Mariborom.

Koper - Celje

Tiskovna konferenca po tekmi PLT Koper - Celje

Objavil/a FC Koper dne Sobota, 11. marec 2023

Koprčani so imeli v 12. minuti prvo priložnost na tekmi, ko je Matko Obradović z refleksno obrambo na golovi črti preprečil veselje Omarju Correii, niti odbite žoge pa Brightu Edomwonyiju ni uspelo potisniti v mrežo.

V 22. minuti so bili blizu zadetka tudi Celjani, ko je Aljoša Matko zadel prečko, malce pozneje pa je Obradović zlahka zadržal poskus Andreja Kotnika. Podobno lahko delo je imel Adnan Golubović po strelu z glavo celjskega branilca Davida Zeca v 25. minuti. Po zatišju, kar zadeva nevarne akcije, je v 42. minuti Kotnik poskusil z 20 metrov, Obradović pa je žogo odbil v kot.

Kmalu po uvodu drugega polčasa je pred Golubovića prišel Matko, a je koprski vratar pravočasno posredoval. Celjani so odločneje začeli drugi del, med drugim je Žan Karničnik v 52. minuti zgrešil s strelom s slabih 20 metrov.

Prav Karničnik pa se je v 57. minuti izkazal z obrambno akcijo, ko je z drsečim startom preprečil strel Edomwonyiju v kazenskem prostoru. Bočni branilec Celja je nato spet zagrozil v napadu, ko je z desne strani naložil kar nekaj dela Goluboviću.

Strateg domačih Zoran Zeljković je z menjavami skušal zadeti dobitno kombinacijo, vendar se je ta izmikala, čeprav so njegovi varovanci sredi polčasa vendarle pokazali več energije.

V 86. minuti pa so Celjani za nameček povedli, Ikwuemesi je svoj sedmi gol sezone dosegel po tem, ko je Lovro Bizjak žogo poslal v globino, celjski napadalec pa se je otresel svojega čuvaja Karla Bilića in na koncu matiral še Golubovića. Matko je imel v 91. minuti še zaključno žogo, ko je sam prišel pred Golubovića, a se zapletel, tako kot v 95. minuti.

Koper bo v 27. krogu v četrtek gostoval pri Muri, Celje pa bo dan prej gostilo Olimpijo.

siviovcar |  12 .03. 2023 ob  11: 34
Lahko Koper premagat . Nobene resnosti volje kvazi neke zvezde Ochieng (od 46. Fanimo), Edomwonyi, Nkada teli niso dobri niti za primorsko ligo !!