KOPRČANI OSTAJAJO V IGRI ZA DVOJNI NASLOV: Na Bonifiki so premagali Olimpijo (FOTO, VIDEO)

Koper

Nogometaši Kopra so v 32. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo s 1:0 (1:0).

Nogometaši Kopra z zmago v derbiju 32. kroga Prve lige Telemach ostajajo v igri za dvojni naslov. V sredo so se uvrstili v finale pokala Pivovarna Union, z zmago proti Olimpiji pa za vodilnim Mariborom zaostajajo le točko.

Ključna tekma Koprčane verjetno čaka že v prihodnjem krogu oziroma 30. aprila, ko bodo gostovali v Ljudskem vrtu. Temu sledita dve domači preizkušnji proti Taboru iz Sežane in Kalcerju, za konec pa še gostovanje pri Bravu. Olimpija, ki se mora sprijazniti z bojem za tretje mesto oziroma zadnjo vozovnico za evropska tekmovanja, bo v naslednjem krogu gostila Bravo.

Koper

MI SMO KOPRČANI!

Objavil/a FC Koper dne Nedelja, 24. april 2022

Čeprav je imela Olimpija v prvem polčasu žogo več v svojih nogah, je bil Koper tisti, ki je prišel do izrazitejših priložnosti in v 42. minuti tudi do zadetka. V startu je zapretil Kaheem Parris, sredi polčasa je bil nevaren Lamin Colley, omenjena dva pa sta bila tudi režiserja gola Kopra.

Vmes je dve lepi priložnosti za Olimpijo zapravil Mustafa Nukić; v 19. minuti je njegov poskus ubranil vratar Adnan Golubović, v 34. pa je napako Žana Žužka Nukić slabo izkoristil, saj je žogo z desetih metrov poslal mimo vrat.

Kazen za neučinkovitost Olimpije je prišla v 42. minuti, ko je je Colley prodrl pred vrata gostov, vratar Ivan Banić pa ga je zrušil. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Kaheem Parris.

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Ljubljančani so bili znova več pri žogi, toda domača obramba jim večjih priložnosti ni prepustila. Olimpija je nekajkrat poskusila s streli od daleč, vse ostale napade pa je obramba Kopra uspešno ustavila in zasluženo prišla do pete zaporedne zmage oziroma 18. v sezoni. Koper je nazadnje izgubil 3. marca doma proti Mariboru (1:2).