IZJEMEN USPEH NOGOMETAŠIC IZ GAŽONA: "Konkuriramo državam, ki v ženski nogomet vlagajo veliko več (FOTO)

Koper

Pred dnevi je v Medulinu potekal mednarodni nogometni turnir za dekleta do 18 let. Poleg ekip iz Nemčije, Avstrije in Kosova je nastopila tudi postava ŽNK Gažon U17 in dosegla zavidljiv uspeh.

Gažonke so prvi dan tekmovanja iztržile neodločen rezultat in zabeležile poraz z 2:1. Strelka je bila Gaja Zahar. Pomerile so se z Nemkami, ki so bile tudi do štiri leta starejše od njih, saj je pravilo dovoljevalo nastop tudi igralkam letnik 2004. V ekipi nogometašic iz Gažona je polovica deklet letnik 2008.

Drugi dan tekmovanja so zabeležile dve zmagi. Zmago proti ekipi Oberkasseler FV z 1:0, strelka je bila Žana Bjelkić, in zmago proti ekipi iz Kosova FC 2 Korriku z rezultatom 3:0. Strelke so bile ponovno Bjelkićeva, Gaja Zirnstein in Vaneja Kalin. S tem so si zagotovile možnost uvrstitve v finale.

V finalu so klonile proti favoritkam iz avstrijske lige z 0:1, pa še to po kazenskem strelu tri minute pred koncem srečanja. Na tekmi za tretje mesto pa so premagale nemško ekipo SG Röhrmoos/Schwabhausen U18 z rezultatom 1:0. Tekmo je v prvem polčasu z evrogolom iz 25 metrov odločila Brina Lovrečič.

"Lepa izkušnja, ki je ponovno dokazala, da smo v mladinskih kategorijah v ženskem nogometu konkurenčni tudi državam, ki veliko več vlagajo v dekliški oziroma ženski nogomet," je prepričan trener ŽNK Gažon Robert Zirnstein.

kokodek |  18 .04. 2023 ob  13: 37