GORICA KLONILA PROTI MARIBORU: Po štirih zmagah premočen tekmec

Nogometaši Gorice so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:3 (0:2).

Novogoričani so po štirih zaporednih zmagah naleteli na premočnega tekmeca. Mariborčani, ki so zadnji dve tekmi igrali neodločeno, so z dobro realizacijo ostali v stiku z vodilno Olimpijo, za katero zaostajajo dve točki. Primorci so sicer imeli kar nekaj lepih priložnosti, a se je vedno izkazal Jasmin Handanović.

Štajerci so dobili prvi polčas z 2:0. Povedli so v 16. minuti, ko je Alen Jogan z neposrečenim vračanjem žoge vratarju z glavo žogo poslal čez Grego Sorčana in v lastno mrežo. Na 2:0 je z lepim strelom z 18 metrov zadel še Jasmin Mešanović.  Sicer pa so imeli celo več priložnosti Novogoričani. Že v drugi minuti je Bede Osuji sprožil čez gol, sedem minut pozneje je prvič posredoval tudi Jasmin Handanović po poskusu Roka Grudine.

V 13. minuti je mariborski vratar spet posredoval po poskusu Andrije Filipovića s 14 metrov, v 25. minuti je z 18 metrov novo delo za Handanovića povzročil Matija Škarabot, dve minuti zatem pa je Uroš Celcer dobro izvedel prosti strel s 25 metrov, mariborski čuvaj mreže pa je spet dobro posredoval, tako kot tudi v 45. minuti po novem poskusu Grudine od daleč.

V uvodu drugega dela s imeli domači novo priložnost, ko je Osuji streljal z glavo, zadel še Martina Milca, izvrstno pa je spet reagiral Handanović.

V 60. minuti pa so Štajerci še povišali prednost. Valon Ahmedi je najprej sprožil iz kazenskega prostora, Sorčan je žogo odbil, a le do Mešanovića, ki je z natančnim strelom zadel za 3:0. Zadnjo večjo priložnost na tekmi je v 77. minuti zapravil Mitja Viler, ki je sprožil z leve strani, Sorčan pa je žogo odbil v kot.

Novogoričani bodo v 10. krogu v soboto gostili Krško, Mariborčani pa bodo dan prej gostovali v Kidričevem.

goričan |  18 .09. 2017 ob  15: 41